19.04.2021

Odberateľov: 27

sportovy-rodic-mailpoet
web pre športových rodičov.
Sledujte nás
facebook instagram 
exkluzívny obsah

SILNÁ PÄŤKA

1. vydanie
5 vecí, o ktoré sa chceme podeliť

1. ČLÁNOK, KTORÝ ZAUJAL

Športová kritika
Najčítanejší článok na stránkach bol príspevok o vnímaní klubu zo strany rodičov. Tento článok sa tiež stal najzdieľanejším na sociálnych sieťach a prečítalo si ho viac ako 4.000 ľudí. Stojí za to, aby ste si ho prečítali aj vy, alebo sa už tak stalo?
Rodičia, ktorí kritizujete klub, pozor!
V športových kluboch na Slovensku, či sa bavíme o profesionálnom, alebo amatérskom športe, nie je všetko ideálne.

Čítať čánok

2. ŠIKOVNÁ APLIKÁCIA

class-timetable

Class Timetable

Uľahčovať si život je pre ľudí také prirodzené, ako ráno vstať. Keď som pre dcéru hľadal možnosť, ako zosúladiť nastavenie všetkých členov rodiny na jeden harmonogram, tak som našiel aplikáciu Class Timetable. Hneď sme ju začali používať.

Harmonogram môžete pripraviť veľmi jednoducho, jednotlivé položky označiť farebne. Používanie je veľmi jednoduché, prostredie krásne prehľadné. Čo som ocenil najviac, je zdieľanie medzi členmi rodiny. Teraz všetci vieme, kedy ma dcéra tréning, kedy končí v škole, kedy ide na bazén atď. Dcéra najviac ocenila, že si do svojho rozvrhu môže pridávať ďalšie úlohy. To znamená, že ku každej hodine v škole si priamo do aplikácie môže zapísať domácu úlohu, prípravu projektu, alebo čo priniesť na najbližšiu hodinu výtvarnej výchovy. Keďže trénuje jeden deň v týždni aj počas vyučovania, v aplikácii máme vyznačené v piatok aj to, kedy ju vyzdvihnem v škole. Preto vie, po ktorej hodine má ísť na obed, aby nešla na tréning s plným bruchom.

Prečo je dobré mať vypracovaný harmonogram sme opísali v článku Manažment času mladého športovca a aplikácia Class Timetable môže byť pre vás perfektnou nadstavbou.

3. NAJLEPŠIA INFORMÁCIA

peter-kuracka
Za najlepšiu informáciu v uplynulom týždni považujeme dohodu o spolupráci so športovým psychológom Petrom Kuračkom.

Peter Kuračka pôsobil ako profesionálny futbalista a počas kariéry sa intenzívne zaujímal o psychickú stránku výkonnosti športovca. Vyštudoval psychológiu v Brne, v Nitre a postupne sa čoraz viac venoval psychológii. Dnes má vlastnú prax, pracuje ako športový psychológ a kouč.

Na našich-vašich stránkach Športový rodič sa preto bude publikovať viac odborných a autorských článkov, ktoré pripraví práve Peter. Cieľom stále je, aby sme vám prinášali kvalitný obsah.

4. TIP NA KNIHU

dokonc-to
Stáva sa vám, alebo vašim deťom, že nedokončíte niečo, čo ste začali, alebo čo ste si dali za cieľ? Prečo sa to tak deje? Pretože najzákernejšou prekážkou pri dosahovaní vytýčených cieľov nie je lenivosť, ale perfekcionizmus. My sami sme si najväčšími kritikmi a ak sa zdá, že nám niečo nevychádza podľa predstáv, radšej to nespravíme vôbec. Preto je najpravdepodobnejšie, že to zabalíme hneď na druhý deň, v Deň vytriezvenia keď sú naše výsledky takmer vždy horšie ako naše ašpirácie.

Kniha Dokonči to, ktorú napísal Jon Acuff je presne to, čo vám a vašim deťom pomôže pri dosahovaní cieľov v osobnom, pracovnom, školskom aj športovom živote. Nie som zástanca motivačnej literatúry, ale túto knihu môžem odporúčať. Svojím obsahom a štýlom, akým je napísaná sa vymyká žánru motivačnej literatúry, ako ho poznáme.

5. KRÁTKY PRÍBEH

slov-v-cirkuse
Istý muž prechádzal popri cirkuse, kde videl slonov. Všimol si, že tie mohutné zvieratá majú okolo nohy ovinuté len tenké lano, upevnené na kolíku, zatlčenom do zeme. Neboli tam žiadne reťaze ani žiadne klietky. Šokovanému mužovi v tej chvíli preblyslo hlavou: "prečo sa slony nesnažia dostať z uväznenia, keď ich drží len tenké lano na kolíku?" Muž neďaleko zbadal trénera týchto obrovských zvierat a tak sa ho rozhodol spýtať, prečo tieto zvieratá len tak stoja a nepokúšajú sa vyslobodiť.

Odpoveď bola jednoduchá: ,,No, viete, rovnakým lanom ich držíme, aj keď sú malé. Vtedy ešte nedokážu utrhnúť lano s kolíkom zo zeme. Aj keď to skúšali mnohokrát, nikdy sa im to v mladosti nepodarilo. Po niekoľkých neúspešných pokusoch to vzdali. Ešte stále si myslia a veria, že to malé lano ich dokáže udržať, takže sa nepokúšajú oslobodiť.”

Tie zvieratá sa mohli kedykoľvek oslobodiť, ale pretože verili, že je to nemožné, zostali tam, kde sa nachádzali. Nevzdávajte sa ani po mnohých pokusoch. Raz sa vám podarí čokoľvek.

Zdroj: interez.sk
sportovy-rodic-mailpoet
Edukatívny web pre rodičov, ktorí majú doma športujúce deti. Novinky zo športovej psychológie, rozhovory, nápady a tipy.
jozef-mihalovic-350
Jozef Mihalovič
športový rodič

Dcéra : Sofia
Šport: Tenis
facebook instagram email 
Športový rodič ©2021 - Všetky práva vyhradené. Kopírovanie obsahu bez uvedenia zdroja je zakázané.