5 vecí, ktoré potrebujete naučiť svoje deti

5 vecí, ktoré potrebujete učiť svoje deti
5 vecí, ktoré potrebujete učiť svoje deti v každom veku

Človek sa učí celý život a deti sa najviac učia od svojich rodičov. Využite tento fakt a učte svoje deti týchto 5 vecí, ktoré zaručia, že vaše dieťa bude silnejšie a odolnejšie.

#1 Nič netrvá večne

Najmä u detí, ktoré sú o krok pred ostatnými a vyhrávajú svoje zápasy, môže skončenie víťaznej série zapríčiniť obrovské sklamanie. Naučte svoje dieťa, že akákoľvek víťazná séria raz skončí. Pripravte ho na prehru.

#2 Žiaden úspech nie je bez zlyhania

Ako sa hovorí „chybu nespraví len ten, kto nič nerobí“. Akákoľvek športová kariéra sa nezaobíde bez pádov. Neexistuje ani jeden vrcholový športovec na svete, ktorý vo svojej kariére nezažil ani jeden pád, alebo neúspech. Pripravte svoje deti na to, že nech je pád akýkoľvek tvrdý, musia sa pozbierať a ísť ďalej.

#3 Hovoriť o plánoch a reálne na nich pracovať nie je to isté

Veľa športujúcej mládeže hovorí o tom čo chce dosiahnuť, alebo akým športovcom sa chce stať. Ak sa ich opýtate, čo preto robia viac ako ostatní, ostanú jednoducho ticho – nerobia nič. Ak chce byť vaše dieťa fakt dobré, naučte ho pracovať na svojom sne viac, ako pracujú ostatní.

#4 Šťastie je cesta nie cieľ

Veľa rodičov chce, aby ich deti boli šťastné. A dávajú si to za cieľ. Ale šťastie by malo byť cestou do cieľa. Naučte deti byť šťastné a tešiť sa z maličkostí. Tak v bežnom živote, ako v tom športovom. Vaše deti by sa mali tešiť aj tým najmenším pokrokom v športe.

#5 Dokonalosť neexistuje

Ak by sa vaše deti akokoľvek snažili o dokonalosť, v športe, či bežnom živote, nikdy sa im to nepodarí. Nikto nie je dokonalý, každý má svoje chyby. Prízvukujte to svojim deťom. Aj keď sú akokoľvek nedokonalé, stále sú to oni, stále sú to ich vlastnosti, ktoré ich charakterizujú.

Bojujte, ak ste sa na to dali

Ak dokážete aspoň jeden z piatich bodov naučiť svoje deti, dáte im viac ako si myslíte. Učiť deti je každodenná drina, ktorú musia rodičia podstúpiť, ak chcú mať doma úspešného športovca. Nech ste na ceste športovej kariéry akokoľvek ďaleko, v každej chvíli máte čo svoje dieťa naučiť. Je to boj, je to výzva, ale sami ste sa na túto cestu dali. Usmerňujte deti tak, aby ich športovanie bavilo. Toto je hlavná úloha rodičov.

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *