Vzťah k športu u dieťaťa. Budujete ho aktívne?

Vzťah k športu u dieťaťa
Vzťah k športu u dieťaťa

Aký má vzťah k športu vaše dieťa?

Vzťah k športu pomáhate dieťaťu budovať práve vy. Ak Vaše dieťa nemá ani najmenší záujem o dianie v športe, ktorému sa venuje, alebo ak nepozná najúspešnejšieho športovca dnešnej doby v danom športe, zvýšte pozornosť.

Je veľká pravdepodobnosť, že nemá vzor. Medzi riadkami z toho môžete vyčítať, že šport nie je pre dieťa dôležitý, možno že absentuje motivácia.

Ak chcete, aby sa vaše dieťa venovalo športu intenzívnejšie, respektíve, aby si svoj šport viac obľúbilo, tak riešení máte viacero.

Ukážte mu, že šport je životný štýl

Jednou z možnosti je, aby ste dieťa podvedome posúvali k športu bližšie. Dôležité je, aby si obľúbilo šport, ako taký. Ako životný štýl. Až potom môžeme budovať vzťah k športu, ktorému sa dieťa venuje.

Dieťa sa formuje aj na základe vzorov. Prvým vzorom v živote dieťaťa ste vy, ako rodič. Ak budete tráviť voľný čas pred televízorom s popcornom v ruke, tak to nie je správna cesta, ako ukázať dieťaťu, že šport je životný štýl. Začnite aktívne športovať. S ľahkosťou, môžeme považovať za športovanie aj prechádzky v lese. Vyšším levelom je bicyklovanie, to zvládne každý. Tým môžete začať. Ak dieťaťu ukážete, že športujete aj vy, príjme šport ako súčasť svojho života.

Ďalšou možnosťou, ktorou podvedome budujete u dieťaťa pozitívny postoj k športu, je paradoxne aj televízor, ktorý sme v predchádzajúcom odseku vylúčili. A to tým, že budete v televízii sledovať športový prenos zápasu, alebo športového podujatia. Nemusíte dieťa nútiť, aby pozeralo športový prenos s Vami. Stačí, že ho budete sledovať vy. Dieťa sa občas pristaví, alebo v lepšom prípade, samo si prisadne a bude sledovať s vami.

Podvedomie je silná vec. Myslíte na to. Ak sa ešte bavíme o sledovaní športových prenosov, zapnite si ho aj keď sa s deťmi hráte spoločenské hry. Vtedy sa síce sústredíte na hranie, ale na pozadí je spustené vizuálne, aj hlasové vnímanie podvedomia. Dieťa podvedome nasáva zvuky zo športového prenosu a je nemožné, aby občas nekuklo očkom na plochu televíznej obrazovky. Na začiatok môžete sledovať akýkoľvek šport, ďalším stupienkom je sledovanie športového prenosu z disciplíny, ktorej sa dieťa venuje.

Možnosti je veľa – vzťah k športu sa dá budovať mnohorako

Možnosti, ako budovať u dieťaťa pozitívny vzťah k športu je mnoho. Je na vás, ktorý vám vyhovuje najviac. Je to veľmi špecifické, jednotlivé činností v rodinách sú rôznorodé, preto prispôsobte budovanie pozitívneho vzťahu k športu podľa svojich možností.

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *