Vráťte nám šport – chceme trénovať a súťažiť!

Športujúce detí
Športujúce detí

Na webovej stránke peticie.com aktuálne, od 21.2.2021, prebieha petícia, ktorá požaduje čo najskoršie prijatie jasného plánu, podľa ktorého bude presne stanovené, kedy a na základe akých opatrení sa budeme môcť vrátiť ku tréningom a súťaženiu.

Autor sa vo svojej aktivite opiera o situáciu v susedných štátoch. Kým na Slovensku je úplne obmedzené športovanie detí a amatérskych športovcov, v susednom Maďarsku, Poľsku, Rakúsku a Ukrajine sa detí a amatérski športovci aktívne pripravujú na ďalšiu sezónu. Podobná situácia, ako na Slovensku je aj v Česku, no tam čoskoro sa opatrenia pre športovcov uvoľnia.

Podľa autora, práve „fyzická aktivita má dlhodobý prínos pre zdravie. Vyspelé krajiny zatvárajú školy a šport na poslednom mieste a otvárajú na prvom. Odmalička budujeme v našich deťoch lásku ku športu, teraz ju kvôli zákazom môžu stratiť. Imunitu nezískajú sedením doma. Pohyb je všeobecne najlepšou zdravotnou prevenciou. Nemôžeme ako spoločnosť dopustiť, aby bola najmladšej generácii v horizonte niekoľkých mesiacov odobraná možnosť aktívneho kolektívneho pohybu.“

Za dva dni podpísalo petíciu viac ako 1.800 ľudí a každou hodinou tento počet narastá. Petíciu môže podpísať ktokoľvek, kto má viac ako 16 rokov a myslí si, že detí a amatérski športovci by sa mali vrátiť na športoviská.

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *